Technologia

Home / Technologia

ETAPY CZYSZCZENIA

Mierzenie dywanu, wszycie unikatowej metki z numerem, wyszukanie ewentualnych uszkodzeń, ustalenie rodzaju włókna i wykonanie zdjęcia.

Automat trzepiący niezwykle skutecznie i w bardzo krótkim czasie usuwa wszystkie suche zabrudzenia będące w dywanie tj. piasek , kurz, pył, sierść, włosy, itp.

Dywan na ok 30-50 min. trafia do automatu piorącego wypełnianego 3 tys. litrów wody, gdzie specjalne mieszadła wyprowadzają go w ciągły ruch powodując całkowite rozpuszczenie brudu.

Pranie za pomocą szorowarki tarczowej, z jednoczesnym dozowaniem i rozprowadzaniem odpowiedniego dla danego dywanu środka piorącego. Następnie dywan płukany jest wodą pod ciśnieniem.

Dywan umieszczany jest w specjalnej wirówce do dywanów, gdzie przy 1200 obr/min usuwane jest 95% wody, resztki chemii i brudu. Wirówka zapobiega przebarwianiu frędzli i deformacji dywanów podczas suszenia.

Dywan suszony jest na specjalnej suszarni w pozycji pionowej, gdzie w kilka godzin odparowuje pozostałe 5% wody.

To dezynfekcja i dezodoryzacja przeprowadzana za pomocą ozonu. Dezynfekcja to zwalczanie mikroorganizmów. Dezodoryzacja to zwalczanie nieprzyjemnych zapachów. Ozonowanie jest skuteczną metodą zwalczania pleśni, wirusów i bakterii. Dezynfekcja i dezodoryzacja poprzez ozonowanie nie wymaga użycia szkodliwych środków chemicznych. W przeciwieństwie do większości innych metod dezodoryzacji ozonowanie nie ogranicza się jedynie do maskowania brzydkich zapachów, ale naprawdę je usuwa.

Kontakt

ul. Lubelska 46

10-406 Olsztyn

Serdecznie zapraszamy